Header, Footer ומה שביניהם: 7 ווידג'טים של אלמנטור שאי אפשר בלעדיהם
עוזי שבת קהילת אלמנטור ישראל
עוזי שבת

Header, Footer ומה שביניהם: 7 ווידג'טים של אלמנטור שאי אפשר בלעדיהם

תוסף אלמנטור הטוב והמוכר וגרסת הפרו מספקים לנו אינספור אפשרויות לווידג'טים שנוכל להשתמש בהם ולשלב אותם בעמודים שנרצה לבנות ולעצב באתר. אם נוסיף לכך את כל אותן תוספים המציעים הרחבות לאלמנטור המקורי, נקבל ים של ווידג'טים, אם כי בהחלט אפשר להסכים שמדובר ב"צרות של עשירים".

בזמן שישנם ווידג'טים רבים המוגדרים ע"י לא מעט משתמשים כאקסטרה וכרלוונטיים רק לאתרים מסוימים, קיימים מספר ווידג'טים שתמצאו בכל אתר אלמנטור שמכבד את עצמו. במאמר הבא נעשה קצת סדר בנושא ונתמקד בשבעה ווידג׳טים של אלמנטור שפשוט אי אפשר בלעדיהם.

Forms

קרה לכם שרציתם להשאיר פרטים באתר כלשהו ולא מצאתם את הטופס? בדיוק, זה כמעט ולא קורה, לכן מדובר באחד הווידג'טים הבסיסיים ביותר. כשחושבים על זה, בין אם מדובר באתר תדמית וגם אם באתר חנות (E-Commerce), תמיד יהיה צורך בטופס כזה או אחר. זה יכול להיות טופס סטנדרטי המיועד להשארת פרטי לידים במטרה שנציגי האתר יחזרו אליהם טלפונית או במייל, פנייה לצורך מענה טכני או הרשמה למועדון לקוחות / רשימת תפוצה של ניוזלטרים.

ווידג׳יט Form של אלמנטור פרו לקח את עולם ההנעה לפעולה צעד קדימה. אפשרות הפנייה לדף תודה, הפעלת פופאפ, התממשקות נוחה ומהירה למערכות דיוור כמו MailChimp ורב מסר, או אפילו פיצול של טופס ארוך לשלבים בכדי לשמור על חלוקה בריאה וחוויית משתמש משופרת, מדובר בווידג׳ט שפותר את סוגיית השארת הפרטים באתר ומפחית תלות בתוספים חיצוניים.

יצירת טופס רב שלבי עם אלמנטור פרו

המלצה חמה להתקין תוסף בשם Lenix המאפשר ריכוז פרטי לידים (לקוחות פוטנציאליים) ברשימה מסודרת וייצוא לקובץ אקסל או CSV כך שניתן יהיה לנהל בקלות רבה יותר את פרטי הקשר, להעביר אותם ישירות ללקוח או לייבא אותם לתוך מערכת הדיווק שלכם.

Icon List

רשימת אייקונים היא הרבה יותר ממה שהיא נשמעת. במקור היא משמשת למיפוי של עמודים ובאה לידי ביטוי בבולטים באתר. ראשית, חשוב לציין כי ווידג'ט זה מאפשר הזנת קישורים לכל "בולט" כך שיוכל להפנות לעמוד או לאזור נפרד. מעצבים רבים משתמשים בוודג׳יט זה דווקא כתחליף דינאמי לתפריטים המובנים. קיימת האפשרות להגדיר בתוך האלמנטור, מבלי לגשת כלל לוורדפרס וליצור תפריטים באמצעות הווידג׳ט Icon List. קיימת ספרייה ענקית עם מאגר אייקונים שימושיים שניתן לשלב כבולטים.

ווידג׳יט רשימת אייקונים של אלמנטור – מבחר עצום של אייקונים לבחור מתוכם

Posts

ווידג׳ט הפוסטים מאפשר הטמעה של מאמרים שהוזנו באתר בכל עמוד ובכל אזור שתרצו. מדובר בכלי חובה למקדמי אתרים, שכן ניתן לשלב אותו בסיידבר (סרגל צד) בבלוג ובתחתית כל פוסט כך שיצור קישורים פנימיים נוספים באתר. אותם קישורים לא רק מחזקים את הפוסטים השונים באתר מבחינת SEO באמצעות פרמטר התנועה (Traffic) אלא גם משפרים את חוויית המשתמש ומנגישים יותר תכנים לגולשים.

כתגובת שרשרת טבעית להצגת כמות גדולה יותר של פוסטים, הכניסות הנוספות לעמודים פנימיים יובילו לצמצום שיעור הנטישה (Bounce Rate) ובכלל להגדלת כמות האינטראקציות של גולשים עם תכני האתר.

כיום ישנן רק 3 אופציות לעיצוב עמוד בלוג עם ווידג׳יט פוסטים: קלאסי, כרטיסיות ותוכן מלא. באמצעות התוסף Ele Skin נוכל לעצב את נראות הפוסטים בארכיון כרצוננו.

עיצוב מותאם אישית לגריד פוסטים באמצעות תוסף Ele Skin

Spoiler

ווידג׳ט הספוילר הוא סופר שימושי למצבים בהם נרצה לשלב כמויות גדולות של טקסטים מבלי לחשוף אותם בבת אחת לגולש, אלא תוך חלוקה לקוביות מידע שנפתחות ונסגרות בהתאם לרצון המשתמש. השימוש בספוילרים נפוץ בעמודי תקנון, שאלות נפוצות, באתרי מסחר וגם באזורי תוכן שמחלוקים לנושאים.

אבל… יש גם קאץ' ואותו צריך לקחת בחשבון. מנוע החיפוש של גוגל מתייחס לתוכן שנמצא בתוך קוביות הספוילרים לתוכן מוסתר. שלא תטעו, הוא כן נסרק אבל בתעדוף נמוך יותר, איפשהו בין תוכן קיים לתוכן שאינו קיים. מי שבונה על קידום אתרים בגוגל צריך להשתמש בווידג׳ט זה בחוכמה ובמידתיות על מנת לתת לתוכן המקודם להסרק היטב ע"י הזחלן של גוגל.

Slides

ווידג׳ט השקופיות המתחלפות משולב באתרים רבים כבר במסך הפתיחה ומציג כמה זוויות של העסק באמצעות תמונות שונות עם טקסטים מתחלפים. סביר להניח שנתקלים בשקופיות המתחלפות אוטומטית גם בתצורה של המלצות או פרסום מבצעים.

ווידג׳ט ה-Slides נמצא איפשהו באמצע בין ווידג׳ט תמונה לווידאו. הוא מאפשר מצד אחד הצגה של מספר תמונות ומצד שני פחות מאט את הטעינה מווידג׳ט ווידאו, כך שיש לו את היתרונות הברורים שלו. בכלל, עולם הדיגיטל הולך לכיוון יותר וויזואלי וחשוב להנגיש את החומרים לגולשים בצורה אטרקטיבית ומושכת.

Lottie

ווידג׳ט הלוטי הוא כזה שמטרתו היא לשדרג את חוויית המשתמש באמצעות שילוב אנימציות אינטראקטיביות. ניתן לשלב אותו בפוסטים, בעמודי שירות ובדפי נחיתה, לוטי יכול לשמש כאמצעי גרפי בלבד או להעברת מסרים כתחליף מוחשי ומרענן לאייקונים הסטטיים. אם בעבר היה צורך בפנייה למומחה ליצירת אנימציות והנפשות, היום כל אחד יכול באמצעות ווידג׳ט הלוטי שמובנה באלמנטור פרו ומספק לכל משתמש את האופציה לשלב לוטי באמצעות קבצי Json שהועלו לאתר או דרך קישורי הטמעה.

בשקט בשקט, הפך לוטי לאחד המרכיבים הפופולריים והמבוקשים, לא רק בתוך אלמנטור אלא בכלל בקרב אנשי בנייה ועיצוב של אתרים. ניתן לראות זאת בכל אתר שמספק שירותי דיגיטל כמו Fiverr או Upwork, שם מתומחרים קבצי לוטי במחירים גבוהים במיוחד, משום שמדובר במצרך נדיר. ניתן להשתמש בקבצי לוטי מהאתר הרשמי של Lottiefiles או מאגרי מדיה אחרים, או ליצור אותם דרך Adobe After Effects.

איך להשתמש באנימצית לוטי ללא ידע מוקדם

Facebook Page

ולסיום, ווידג׳ט הטמעת עמוד פייסבוק עסקי בסביבת האתר שלכם. החיבור בין עולם הסושיאל לאתרים הוא סופר קריטי ונחשב לחיוני מלא מעט סיבות. ראשית, מדובר במקור תנועה לגיטימי לאתר, עסקים רבים נשענים על פייסבוק ואינסטגרם בכדי לנתב תנועה שתגדיל את החשיפה לאתר, באמצעות פוסטים שוטפים וסטוריז. החיבור הזה בין שני העולמות שלעיתים נראים לנו רחוקים כל כך יכולים למעשה להגדיל את החשיפה והאינטראקציה של הגולשים בצורה דו כיוונית כך שהאתר ירוויח תנועה מהרשתות בזמן שפייסבוק ואינסטגרם לצורך העניין ירוויחו עוקבים נוספים בדמות גולשים שנכנסו לאתר.

אם נכנס לענייני קידום, נוכל לספר כי אין אתר שמקודם היטב בגוגל ללא רשתות חברתיות מתוחזקות, התנועה שמגיעה מהן וכוח הקישורים שנסרק ע"י הזחלן של גוגל תורמים רבות לנוכחות בתוצאות החיפוש של גוגל.

לסיכום: כמות הווידג׳טים העצומה שתוסף אלמנטור ותוספים נוספים המציעים הרחבות לאלמנטור יכולה לבלבל פעמים רבות. חשוב לזכור כי כל מקרה לגופו, במקרה שלנו כל אתר והצרכים שלו. ובכל זאת, מומלץ לשנן את רשימת הווידג׳טים שצוינו במאמר, רוב הסיכויים שתצטרכו או תרצו לשלב אותם באתר שאתם בונים עבורכם או עבור הלקוח שלכם.

המאמר נכתב על ידי עוזי שבת מנכ"ל חברת Digital Solutions המספקת מגוון פתרונות דיגיטל לעסקים ומרצה במכללת האקריו.

שתפו את הפוסט אם אהבתם

שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

רוצה להתארח בבלוג שלנו?

יש לך תוכן על אלמנטור שיכול לעניין או לתרום לחברי הקהילה?
אנחנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר ולהתארח בבלוג שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עדכונים מהקהילה

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו ראשונים את כל העדכונים הכי שווים

* בדיוק כמוכם גם אנחנו לא אוהבים ספאם – מבטיחים לעדכן רק בדברים מעניינים

דילוג לתוכן