איך מכינים תשתית לקידום אורגני SEO באתר שנבנה באמצעות אלמנטור?
ליאור ישנו קהילת אלמנטור ישראל
ליאור ישנו

הכנת תשתית לקידום אורגני באתר מבוסס אלמנטור

העורך הויזואלי אלמנטור הוא ללא ספק אחת מקפיצות הדרך המשמעותיות בשנים האחרונות שאפשרו לבוני אתרים להפוך את המשימה של הקמת אתר ועיצובו להרבה יותר אפקטיבית. באמצעות ממשק מתקדם, אוסף גדול של רכיבים ויזואליים וחיבור לתוספים אחרים – אלמנטור מייצר ערך מוסף אמיתי למי שמעוניין לבנות באמצעותו אתר אינטרנט מודרני.

השאלה המרכזית שבה נעסוק במאמר הזה היא האם אלמנטור טוב לקידום אתרים (seo). לכאורה, לכל שימוש בממשק ייעודי לבניית אלמנטים שונים על הדף יש פוטנציאל לפגוע ביעילות הקוד, להשפיע על מהירות הטעינה של עמודי האתר, ועל הדרך לפגוע גם בסיכוי לקדם את האתר בדפי תוצאות החיפוש. אבל מניסיוני, השימוש באלמנטור לא רק שלא פוגע בקידום של האתר, אלא מייעל באופן משמעותי את היכולת של בעל האתר לשפר את הנראות שלו במנועי החיפוש. הנה רק חלק מן התכונות שמאפשר לכם השימוש באלמנטור, ושיש להן קשר ישיר לקידום האתר: 

שילוב כותרות

אחד המרכיבים החשובים בקידום האתר הוא שילוב כותרות וכותרות משנה בעמודים הרלוונטיים באופן שיאפשר למנוע החיפוש להבין בצורה איכותית את התוכן באתר.
אלמנטור מספק לכם סרגל שבאמצעותו תוכלו לסמן טקסטים שונים בעמוד ולהגדיר אותם ככותרות.
באופן אישי, אני מקפידה על יצירת היררכיית כותרות תקינה, בלי קפיצות מיותרות מרמה אחת לרמה אחרת, עם קביעת כותרת ראשית אחת בלבד לכל עמוד באתר, ומספר כותרות משנה לפי הצורך.

סיגנלים חברתיים

עוד תכונה של אלמנטור שאני ממליצה על שימוש בה היא הטמעה של רכיבים שמאפשרים פעילות באמצעות פרופילים של רשתות חברתיות. לשיתוף, יצירת תגובות, הצטרפות לדף אוהדים ולפעולות נוספות בעולם התוכן של הרשתות החברתיות ישנה השפעה גם על קידום אתרים. יותר מסביר להניח שכשגוגל או מנועי חיפוש אחרים רוצים להעריך את הסכמות של המותג בנישה שבה הוא פועל, הם מתייחסים גם לנוכחות שלו ברשתות החברתיות, לקצב הגדילה שלו, ולהשפעה של התוכן על יצירת מעורבות של גולשים.

תוכן עניינים

אלמנטור מאפשר לכם להוסיף באופן פשוט ונוח תוכן עניינים לכל עמוד באתר, שנבנה מהיררכיית הכותרות עליה דיברתי קודם לכן. תוכן עניינים, מעבר לעובדה שהוא מקל על מנוע החיפוש להבין באופן מרוכז במה יעסוק העמוד באתר, מאפשר גם לגולשים לנווט בקלות אל פרקים רלוונטיים, ולשפר באופן משמעותי את חווית השימוש שלהם באתר – פרמטר שהוא לכל הדעות קריטי לקידום אתרים. כמו כן, אני מזכירה ששימוש בתוכן עניינים יכול להעלות את הסיכוי שמנוע החיפוש יבחר להציג את עמודי האתר באמצעות תצוגה עשירה, והסניפט שיוצג למשתמש יכול להגביר את מעורבות הגולש באתר.

מדריך אלמנטור מקיף על שימוש בתוכן עניינים

מפות

השימוש באלמנטור יסייע לכם גם לשלב את המיקום הגאוגרפי של העסק שלכם על גבי מפה – ולתמוך באופן איכותי בקידום לוקאלי של האתר שלכם.

הגדרת הדר ופוטר

עוד משימה שגם לה תרומה מסוימת לקידום של האתר היא בניה של אזור הדר ואזור פוטר באתר, שחוזרים על עצמם בכל עמודי האתר.
הגדרת אזורים אלו מאפשרת לכם לאותת למנועי החיפוש מיהם העמודים החשובים ביותר באתר, שכן לרוב בהדר ובפוטר נוהגים לשלב קישורים פנימיים לאותם עמודים.

וידאו ותמונות

אני מניחה שאני לא צריכה לספר לכם על החשיבות של וידאו ותמונות לקידום אורגני של האתר שלכם.
וידאו ותמונות מאפשרים יצירת פורמט איכותי להעברת מסרים, משאירים גולשים זמן רב יותר באתר, מקטינים את שיעור הנטישה של גולשים, והופכים את הביקור באתר לנעים הרבה יותר.
אלמנטור יאפשר לכם במקרה הזה גם להוסיף את התכנים בפורמט הרצוי בקלות ובפשטות לאתר, וגם להגדיר תגיות אלט על מנת לוודא שהתכנים האלו יהיו מונגשים לבעלי לקויות שונות ולמנועי החיפוש עצמם.
שימו לב, שמהירות טעינת אתרים היא אספקט חשוב מאוד בקידום אתרים, לכן רצוי להעלות את התמונות בפורמטים מתאימים ובמשקל הקטן ביותר (עד 100KB) כדי לא לפגוע במהירות טעינת האתר.

לגבי וידאו ממליצה להעלות את הסרטון ליוטיוב או וימאו ולשים קישור לסרטון ולא להעלות אותו ישירות לאתר.

תמחור והמלצות

עוד תכונה חשובה שאני אוהבת להשתמש בה היא הטמעה של אלמנטים הקשורים בתמחור או המלצות גולשים באמצעות אלמנטור.
בצורה כזו, ניתן להנגיש מידע חשוב למנועי החיפוש – שיסייע לו לקבל החלטה האם ראוי לדרג את העמוד הרלוונטי. 

אינטגרציה עם כלי SEO כדוגמת ראנקמט

עוד תכונה חשובה של אלמנטור היא היכולת להתממשק עם תוספי SEO שונים, כדוגמת ראנקמט.
לא ארחיב כאן על השימוש בתוסף, אבל מרגע שהן אלמנטור והן ראנקמט מותקנים באתר, היכולות של ראנקמט זמינות לשימוש באמצעות אלמנטור – מה שמקל באופן משמעותי על עבודת הקידום השוטפת.

ליאור ישנו –  קידום אתרים YeshnoSEO – מומחית בקידום אתרים אורגני SEO. מתעסקת בבניית אתרי תדמית באמצעות אלמנטור עם תשומת לב רבה להכנת תשתית האתר לקידום.


שתפו את הפוסט אם אהבתם

רוצה להתארח בבלוג שלנו?

יש לך תוכן על אלמנטור שיכול לעניין או לתרום לחברי הקהילה?
אנחנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר ולהתארח בבלוג שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכונים מהקהילה

הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו וקבלו ראשונים את כל העדכונים הכי שווים

* בדיוק כמוכם גם אנחנו לא אוהבים ספאם – מבטיחים לעדכן רק בדברים מעניינים

דילוג לתוכן